Mamy jedyny  przedszkolny kort tenisowy nie tylko w Łomży, ale i w województwie podlaskim!

         Przy Przedszkolu Publicznym nr 2 w Łomży, w obecności zastępcy prezydenta miasta Andrzeja Garlickiego, poseł Bernadety Krynickiej, występującej również  jako mama dwojga absolwentów naszej placówki, przedstawicieli Polskiego Związku Tenisowego, sponsorów, pasjonatów tenisa i przyjaciół naszego przedszkola, uroczyście otwarty został jedyny przedszkolny kort tenisowy nie tylko w Łomży, ale i w województwie podlaskim! Ta historyczna data to 12.09.2019 r.   Od pięciu lat, czyli od 2014 r., w przedszkolu odbywa się bezpłatna nauka gry w tenisa prowadzona przez Ewę i Tomasza Waldzińskich, trenerów UKS Return w Łomży, w ramach programu PZT Tenis10, jako atrakcyjna forma zabawy dla wszystkich dzieci.   Kort długości 18,5 m i szerokości 8 m wykonany jest z bezpiecznej nawierzchni, amortyzującej wszelkie upadki i ogrodzonej ochronną siatką wysokości 3 m. Dyrektor przedszkola Maria Mikołajewska w swoim wystąpieniu podziękowała Grażynie Chodnickiej, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży, za umożliwienie korzystania przez 5 lat z licealnego kortu szkolnego oraz Zbigniewowi Kalinowskiemu, prezesowi Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy, za sfinansowanie przejazdów przedszkolaków oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kortu.  Przyznała też, że zawsze pragnęła, aby przedszkole prezentowało wysoką jakość i było miejscem wychowania, kształcenia i fizycznego rozwoju dzieci.

  Trener Tomasz Waldziński stwierdził, że systematyczne treningi z przedszkolakami przyczynią się do wszechstronnego rozwoju młodych adeptów tenisa, gdyż sport to nie tylko trening ciała, ale również trening umysłu.   Więc mamy nową misję: zachęcanie małych dzieci do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu.

Zastępca prezydenta Łomży  Andrzej Garlicki, koordynator programu Tenis 10 Karolina Wałęsa oraz nasz przedszkolak Kostek uroczyście przecięli wstęgę i wtedy dzieci mogły dumnie wbiec na kort, by zaprezentować swoje tenisowe umiejętności.   Najpierw pokazały co potrafią nasze pięcio- i sześcio-letnie przedszkolaki, a następnie  nasi absolwenci: ośmioletnie Iza i Madzia, dziesięcioletni Bartek i Szymon, piętnastoletnia  Maja i osiemnastoletni Bartek.

Na zakończenie tego radosnego wydarzenia, w ogrodzie przedszkolnym, dzieci delektowały się watą cukrową.