Przedszkole Publiczne nr 2 w Łomży

Żywienie w przedszkolu

W przedszkolu posiadamy własną, dobrze wyposażoną kuchnię. Dbamy , aby posiłki przygotowywane dla dzieci były smaczne , zdrowe, przyrządzone z obowiązującymi normami żywienia. Potrawy codziennie są przygotowywane ze świeżych produktów. Dzieci otrzymują pokarmy zawierające wysokie wartości odżywcze. W naszej przedszkolnej kuchni panie kucharki same robią domowe pierogi, racuchy, placuszki, naleśniki, kisiele, jogurty, ciasta. Dzieci otrzymują codziennie świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Staramy się nasze jadłospisy urozmaicać i wprowadzać nowości. Dbamy o sposób podawania wszystkich potraw, tak by były kolorowe i zachęcające dzieci do jedzenia. W placówce respektujemy diety oraz alergie pokarmowe. Nie zmuszamy dzieci do jedzenia lecz zachęcamy do próbowana różnych potraw.
Każdego dnia dzieci otrzymują 4 posiłki ;
• śniadanie – godz. 8.30
• II śniadanie – godz.10.00
• obiad (zupa + drugie danie) – godz.11.30
• podwieczorek – godz.14.00